Opracowanie gotowego do realizacji projektu wystroju wnętrza świątyni, wraz z nadzorem autorskim, powstało w formie wizualizacji cyfrowej. Jest ona stworzona według prawideł sztuki sakralnej, w sposób zgodny ze wcześniejszymi ustaleniami z inwestorem, ks. Arturem Stopikowskim. Projekt aranżacji wnętrza prezentowany przeze mnie zakłada stworzenie we wnętrzu świątyni odpowiedniego nastroju sakralnego, przepojonego mistycyzmem, skłaniającego do modlitwy, pogłębiania refleksji nad tajemnicą wiary, budowania religijnej wrażliwości. Wykonując projekt zastosowałam minimalizm form geometrycznych o zawężonej gamie kolorystycznej, przy zachowaniu ciągłości stylistycznej i formalnej.
Projekt kompozycji na ołtarzu głównym jest plastycznym wyrazem tajemnicy Zesłania Ducha Świętego, pozostający w związku z wezwaniem parafii. Całość zamyka się w złożonej z kilku części złoconej ramie. Solidną podstawę stanowi złote tabernakulum, w formie nawiązujące do darów zsyłanych przez Ducha Świętego. Jest to serce z glorią w postaci płomienia, które je okala. Pełniący funkcję lampki wiecznej dodatkowy płomyk znajduje się u szczytu tabernakulum.
Cały układ opiera się na trójpodziale, w którego złotym środku znajduje się postać Matki Bożej. Stoi ona najbliżej Ducha Świętego, górującego w najwyższej części kompozycji, przedstawionego tradycyjnie jako biała gołębica. Rysując postaci apostołów zebranych w wieczerniku, inspirowałam się figurami apostołów we wnętrzu Bazyliki św. Jana na Lateranie autorstwa uczniów Berniniego. Dominującym kolorem tła jest zieleń, występująca w wielu odcieniach, barwa ważna dla liturgii. Za tabernakulum ma znajdować się dodatkowe źródło światła, aby stworzyć wrażenie dodatkowej przestrzeni i podkreślić refleksy odbijające się od złota. W konstrukcji ramy głównej kompozycji oraz kapliczkach do obrazów i przy relikwiarzach przewidziane jest miejsce na taśmy ledowe. Kolorystyka może zmieniać się zgodnie z harmonogramem kalendarza liturgicznego. Światło, zarówno naturalne jak i sztuczne, jest jednym z najważniejszych czynników definiujących wnętrze. W przypadku obiektów sakralnych można mówić o jego oddziaływaniu na sferę duchową i przypisanie widzianemu obrazowi wzniosłości oraz mistycyzmu.
Obecnie prace w świątyni trwają. Naturalnej wielkości postaci wykonywane w technice ceramiki, czyli szkliwionej gliny oraz tło w technice tradycyjnej mozaiki, wykonuje w swojej pracowni Magda Rokosa. Zaprojektowane przeze mnie tabernakulum już zostało wykonane i zamontowane w kościele przez Alfreda Kolarza.