Przedstawiamy z dumą unikalny stolik kawowy zrobiony z drewna i żywicy. Ma niepowtarzalny wzór, jest jedyny w swoim rodzaju. Praca nad nim trwała wiele godzin, począwszy od konceptu i projektu, poprzez szlifowanie, wypalanie rysunków, warstwowe zatapianie ziaren, skończywszy na polerowaniu żywicy. Wszystko po to, aby uzyskać najwyższej jakości efekt, wydobyć z drewna to co najpiękniejsze, połączyć go z nowoczesną technologią i stworzyć wyjątkowy przedmiot.

Okrągłą podstawę oraz nogę w formie heksagonu z akacjowym pierścieniem zrobiliśmy z litego dębu koloryzowanego bejcą i zabezpieczonego lakierem bezbarwnym. Blat stołu to odlew z żywicy epoksydowej, w którym zatopiliśmy trójkąty z drewna dębowego i akacjowego. Pomiędzy nimi na różnych głębokościach umieściliśmy ziarna kawy, co przyczynia się do stworzenia trójwymiarowego efektu. Elementy dębowe również są w tym samym kolorze co reszta części stołu. Przed nadmiernymi zarysowaniami zabezpieczyliśmy blat lakierem bezbarwnym o wysokim połysku.

Na trójkątach z drewna akacjowego widnieją ręcznie wypalone grafiki zaczerpnięte z XVIII- wiecznych zielników, przedstawiające roślinę kawy i wanilii oraz wiernie odwzorowany fragment jednej z pierwszych zachowanych map Afryki, z roku 1686 z widoczną Etiopią – miejscem pochodzenia kawy. Heksagonalny środek przedstawia różę kompasową i logo firmy MartCraft z datą wykonania.

W centralnym miejscu odlewu znajduje się podświetlenie ledowe RGB, które nadaje niesamowity klimat w przyciemnionym pomieszczeniu. Sterowane jest za pomocą pilota, posiada wiele funkcji i wariacji barwnych. W stole ukryliśmy niewielki żelowy akumulator, który wystarcza na kilka godzin ciągłego podświetlenia. Gniazdo ładowania zamontowaliśmy w krawędzi podstawy. Konstrukcja stołu zrobiona jest w taki sposób, aby w razie konieczności z łatwością można było wymienić każdy element elektroniki, który się w nim znajduje.

Wymiary blatu to 60 cm. średnicy i 3,5 cm. grubości, 45 cm. średnicy podstawy. Stolik ma wysokość 59 cm.