Nazywam się Marta Powązka.

          Świat jest piękny. Związałam się ze sztuką, aby nim się cieszyć i go uwieczniać na tyle sposobów, na ile potrafię: poprzez malarstwo i sztuki wizualne, po taniec, śpiew, granie na różnych instrumentach.

          Wybrałam studia z malarstwa sztalugowego, później przez ponad 5 lat terminowałam u mistrza, ucząc się malarstwa w architekturze i projektowania wnętrz sakralnych oraz konserwacji. Mam szczęście żyć z tego, co lubię robić: z malarstwa, polichromii ściennych, witraży.

          Cała radość z bycia artystą polega dla mnie na dzieleniu się wszystkim co robię z innymi. Taniec i muzyka dawna jest częścią ruchu odtwórstwa historycznego, z którym związałam się w 1997 roku i żyję tym do dziś. Pasja ta rozwija się ze mną od dziecka.

          Człowiek, któremu wiele zawdzięczam jako twórca to Tolkien: „Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu naprawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje”.

          Lubię wszystko co zielone i co rośnie, cieszy mnie pielęgnowanie roślin i przebywanie na świeżym powietrzu, zbieranie darów lasu. Dużo się ruszam, jeżdżę na rowerze, łyżwach, rolkach, czasem konno, pływam, tańczę…po tym wszystkim dobrze się tworzy. Koncepcja starożytnych greckich myślicieli o harmonii duszy i ciała jest mi bardzo bliska. Gotowanie sprawia mi przyjemność, bo jak malowanie wymaga eksperymentowania i łączenia nieoczywistych składników do stworzenia dzieła.

Staram się żyć pełnią życia i wnieść do życia innych ludzi tyle piękna ile potrafię.

 

CO ROBIĘ W WOLNYM CZASIE
MUZYKOWANIE

 

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA

          Pasja ta rozwija się ze mną od dziecka. Należałam do Bractwa Ziemi Sandomierskiej w latach 1997-2002 oraz Kompanii Najemnej Taurus 2002-2004. Od tego czasu pozostaję niezrzeszona, uczestniczę aktywnie w imprezach rekonstrukcyjnych przełomu XIV/XV wieku. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z historią i kulturą materialną tego okresu w Europie: poczynając od strojów, tańców, poprzez broń, architekturę, muzykę, literaturę i sztukę, po obyczaje i jedzenie.

PUDEŁKA INSPIROWANE ŚREDNIOWIECZNYMI ORNAMENTAMI
ZDJĘCIA ZE ZJAZDÓW REKONSTRUKTORÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

RÓŻNOŚCI TWÓRCZE

KUCHARZNIK
PROJEKT TATUAŻU
TOALETKA PO BABCI
ZAMÓWIENIE NA TRAMPKI

 

 

 

 

 

 

 

UPOWSZECHNIANIE KULTURY

          Świat jest piękny. Związałam się ze sztuką, aby nim się cieszyć i go uwieczniać na tyle sposobów, na ile potrafię: poprzez malarstwo, taniec, śpiew, grę na instrumentach. Cała radość z bycia artystą polega dla mnie na dzieleniu się wszystkim co robię z innymi.

KONWENT GIER PLANSZOWYCH TWIERDZA
TANIEC DAWNY